TRAKEL kelebek fotoğrafları, kelebek türleri, kelebekler hakkında detaylı Türkçe bilgi


Amaç;

Sitenin amacı ülkemizde doğal ortamda yaşayan kelebek türleri hakkında anonim olarak bilgi toplamak ve bu bilgilerin paylaşılmasıdır.

Bu amaç için; türe ait fotograf birikimi FOTO GALERİ, tür hakkında bilgi birikimi KELEBEK FORUM ortamlarında yapılmaktadır.

TÜR YETKİLİLERİ kendi türüne gelen tüm bilgileri toplayıp, süzgeçten geçirerek sorumlu olduğu tür sayfasına aktarmakla görevlidir.Her 10-20 TÜR YETKİLİSİ bir GRUP YÖNETİCİSİ tarafından denetlenmektedir.

Üyelere düşen ise bildikleri, duydukları tür bilgilerini siteye aktarmak, çektikleri tür fotograflarını siteye göndermek, türlerin tanımına yorumları ile birlikte katkıda bulunmak,tür sayfalarında eksik gördükleri bilgileri kelebek FORUMDA tamamlamaktır.

Tür sayfalarında türü en iyi fotografların temsil etmesi amacı ile FOTO GALERİ de değerlendirme sistemi oluşturulmuş, en değerli fotografların tür sayfasında önde çıkması ile bilgi edinmek için tür sayfasını açanların beğenisini kazanmak hedeflenmiştir. Bilgiler üye olsun veya olmasın tüm kullanıcılara açıktır.

FORUM, FOTO GALERİ ve FOTO FORUM da bilgi girmek, yorum yazmak için üye olmak gereklidir.